HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15
 Kronika e ndeshjes: Java 24 - E premte, 13. Mars 2015 - 20:03 h

TiranaPartizani
12

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 13 Mars 2015
Match Time :20:03 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Bardhyl PASHAJ, Rejdi AVDO, Ridiger COKAJ, Denis REXHA
 
Spektatore: 15.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Demtim
  • 33' : Mentor MAZREKAJ ( 1 )
  Gol
  • 60' : Mario MORINA ( 1 )
  • 25' : Nderim NEDZIPI ( 1 )
  • 32' : Stevan RACIC ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 62' : Mario MORINA ( 1 )
  • 89' : Gentian MUCA ( 1 )
  • 40' : Labinot IBRAHIMI ( 1 )

   Permbledhja

  Min 94 Mbyllet gjithqka me fitoren e Partizanit 2-1

  Min 94 Frasherin ndalon Fazlliun

  Min 93 Goditje nga kendi per Tiranen

  Min 90 Akordohen 4 minuta shtese

  Min 89 Muca ndeshkohet me karton te verdhe

  Min 87 Perseri gjuan Sefa por kete here topi perfundon jashte

  Min 85 Sefa gjuan nga larg dhe pret Hoxha

  Min 84 Zevendesim tek Partizani.Del Nexhipi futet Daja

  Min 80 Pashaj i terheq vemendjen Edvan Bakajt ne stol

  Min 78 Morina nuk arrine te shenojne nga fare prane portes

  Min 74 Del Ndikumana futet Sefa tek Tirana

  Min 66 Muca gjuan jashte pas nje aksionit personal

  Min 62 Morina ndeshkohet me karton te verdhe per nje faull mbi Fejzullahun

  Min 60 Gooooool Shenon Morina per Tiranen

  Min 50 goditje nga kendi per Tiranen

  Min 49 Busic godet me koke por pret Hoxha

  Min 47 Batha bllokon nje gjuajtje te Bulkut ne hyrje te zones

  Min 46 Fillon pjesa e dyte pa zevendesime

   

  Min 45+5 Goditje nga kendi per Partizanin por ska me kohe dhe Pashaj fershellen perfundimin e pjeses se pare

  Min 45+4 Tjeter korrne nga krahu tjeter por perseri pa rezultat per bardheblute

  Min 45+3 Curri fiton nje goditje nga kendi,por topi largohet nga mbrojtja e Partizanit

  Min 45 Albitri akordon 4 minuta shtese

  Min 42 Bulku gjuan nga distanca dhe pret Hoxha topin e merr Busic  qe ndalet nga Vrapi

  Min 40 Ibrahim ndeshkohet me karton te verdhe

  Min 39 Del Kahata futet Busic

  Min 38 Fazlliu godet por pret Frasheri

  Min 37 Mazrekaj largohet i demtuar ne vend te tije futet Fazlliu

  Min 36 Mazrekaj pason tek Fejzullhanun qe gjuan por pret Frasheri

  Min 32 Nga nje kros nga e majta e Trashit gabon Frasheri dhe Racic shenon golin e dyte per Partizanin

  Min 32 Gooool per Partizanin

  Min 31 Rifillon ndeshja

  Min 26 Nderpritet ndeshja nga hedhja e flakadaneve ne fushe nga ana e tifozeve te Partizanit

  Min 25 Nexhipi shenon i vetem ne zone pas nje asist me koke te Racic

  Min 25 Gooooooool  i Partizanit

  Min 23 Krosim i bukur i Mazrekajt por topi bllokohet nga Frasheri

  Min 19 Gjuajtje shume u bukur e Bulkut por Hoxha i pergjigjet gjithashtu shume bukur

  Min 16 Bulku kroson ne zone dhe nje mbrojtes i Partizanit e devijon ne shtylle dhe pastaj topi perfundon ne kendore

  Min 14 Faull e Vrapit ndaj Kahates rreth 30 nga porta e Hoxhes

  Min 10 Tjeter goditje nga kendi per Tiranen.Dhe perseri ka hedhje sendesh ne drejtim te Bulkut nga ana e tifozave te kuqe

  Min 8 Tifozat e Partizanit hedhin tymuese ne drejtim te Bulkut i cili ja kthen atyre

  Min 7 Goditje nga kendi per Tiranen

  Min 3 Muzaka ndalet ne pozicjon jashte lojet

  Min 2 Nedzipi kroson ne menyre te gabuar

  Min 1 Faull e Bulkut mbi Nedzipin

  Min 1 Fillon ndeshja