HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 22 Mars 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Ndeshje miqesore

Player Information - Thomas Strakosha

Personal data

Picture of Thomas Strakosha
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Thomas Strakosha
Birthday (Age):19. Mars 1995 (28)
Player Position:Portier

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Tuesday March 28ShqiperivsBosnia & Herzegovina101------
Sunday June 04LuksemburgvsShqiperi100------
Games total201------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Uefa Nation League 2018Shqiperi----------
Kualifikimi Boterori Rusi 2018Shqiperi----------
Ndeshje miqesoreShqiperi11-1------
Career Total11-1------

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Uefa Nation League 20182018ShqiperiPortier
Kualifikimi Boterori Rusi 20182016-17ShqiperiPortier
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiPortier