HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2009-10

Player Information - Dashamir XHIKA

Personal data

Picture of Dashamir XHIKA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Dashamir XHIKA
Birthday (Age):23. Maj 1989 (35)
Player Position:Portier

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Saturday August 29PartizanivsBilisht Sport100------
Saturday October 31PartizanivsTurbina100------
Saturday November 07ElbasanivsPartizani100--1---
Saturday November 28MemaliajvsPartizani100------
Saturday December 05PartizanivsGramshi100------
Saturday December 12BurrelivsPartizani100------
Saturday December 19SkraparivsPartizani100------
Games total700--1---


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Kategoria Superiore 2019-20Partizani----------
Kupa e Shqiperise 2019-20Partizani----------
Kategoria Superiore 2018-19Partizani----------
Kupa e Shqiperise 2018-19Partizani----------
Kategoria Superiore 2017-18Partizani----------
Kupa e Shqiperise 2017-18Partizani----------
Kategoria Superiore 2016-17Partizani----------
Kupa e Shqiperise 2016-17Partizani----------
Kategoria Superiore 2015-16Partizani431-------
Kupa e Shqiperise 2015-16Partizani----------
Kategoria Superiore 2014-15Partizani11---1----
Kupa e Shqiperise 2014-15Partizani----------
Kategoria 1 2013-14Terbuni----------
Kategoria 1 2012-13Beselidhja----------
Kategoria 1 2011-12Beselidhja33------1-
Kategoria 1 2009-10Partizani33----1---
Career Total11101--11-1-

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2019-202019-20PartizaniPortier
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20PartizaniPortier
Kategoria Superiore 2018-192018-19PartizaniPortier
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19PartizaniPortier
Kategoria Superiore 2017-182017-18PartizaniPortier
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18PartizaniPortier
Kategoria Superiore 2016-172016-17PartizaniPortier
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17PartizaniPortier
Kategoria Superiore 2015-162015-16PartizaniPortier
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16PartizaniPortier
Kategoria Superiore 2014-152014-15PartizaniPortier
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15PartizaniPortier
Kategoria 1 2013-142013-14TerbuniPortier
Kategoria 1 2012-132012-13BeselidhjaPortier
Kategoria 1 2011-122011-12BeselidhjaPortier
Kategoria 1 2009-102009-10PartizaniPortier