• Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Tirana-Laci 2-0
nga AlbaniaSoccer   E diel, 26 Shtator 2010 21:44   pdfShtypEmail

tirona-laciTirana eshte rikthyer te fitorja dhe ka mundur me rezultatin 2-0 Lacin ne kryeqytet. Bardheblute edhe pse kane vuajtur, fale eksperiences kane mundur te marrin tre piket e ti afrohen kryesuesve. Pjesa e pare ka nisur me nje Tirane me kerkuese dhe me Lacin qe mendonte me teper te mbrohej se sa te sulmonte. Muka i rikthyer i ka dhene fantazine e munguar kryeqytetasve qe edhe pse kane krijuar raste te shumta kane stonuar ne finalizim. Ne minuten e 41’, eshte serish Muka qe kroson nje top ne zone dhe Pejic vetem sa e shtyn ate drejt rrjetes. Ne pjesen e dyte, Laci mbetet me 10 lojtare dhe kur pritej qe Tirana te dyfishonte rezultatin, jane kurbinasit qe marrin zemer dhe sulmojne per te barazuar takimin. Ne minuten e fundit te kohes se rregullt, Mile ka te gjitha mundesite per te shenuar golin e barazimit por sulmuesi gabon dhe gjuan jashte kuadratit. Ne minuten e dyte shtese, Malindi realizon dhe golin e dyte pas nje rremuje ne zone dhe mbyll keshtu kete takim.