HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 21 Prill 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Besa dhe Elbasani bien nga kategoria Superiore
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 16 Maj 2011 17:15   pdfShtypEmail

besa_logoSkuadra e Beses i eshte bashkuar asaj te Elbasanit qe sezonin e ardhshem do te luajne ne Kategorine e Pare. Elbasani bileten per nje kategori me poshte e kishte prere shume jave me pare kurse Besa e konfirmoi renien nga kategoria diten e sotme. Djemte verdhezi te drejtuar nga trajneri pasionante Gerd Haxhiu kane mundur ekipin e Tiranes 3-2 ne ndeshjen e fundit, por pa mundur te mbijetojne mes me te mireve. Shkumbini dhe Dinamo do te luajne ne play-out. Peqinasit do te ndeshen me Mamurrasin kurse Dinamovitet me Beselidhjen.

Elton Marku


busy
komente