HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tirana/ Nje tjeter portugez per bardheblute
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 09 Shtator 2013 19:29   pdfShtypEmail

Edgar MarselinjonTirana nuk ka ne plan te heqi dore nga merkato. Drejtuesit e rinj te klubit pasi kane gjetur parate e nevojshme per te perforcuar skuadren tani po mendojne te afrojne futbollist qe nuk kane kontrata dhe mund te federohen per te luajtur. Pasi kane marre ne prove portugezin Semedo, pritet qe te vij nje tjeter portugez per tju shtuar rradheve bardheblu. Behet fjale per Edgar Marselinjon nje lojtar qe ne Portugali e krahasojne me cilesite e Kuarezmes per nga menyra e triblimeve dhe nga loja ne fushe. Megjithate portugezit i duhet te provohet dhe te binde trajnerin Nevil Dede para se te firmosi per Tiranen. Ai ka nje karriere te pasur nderkohe qe vitin e fundit ka luajtur ne Qipro per skuadren e APOP.


busy
komente