HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Kukesi – Vllaznia 1-3
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 14 Shtator 2013 17:00   pdfShtypEmail

Vllaznia-Kukesi-1-0Surpriza e madhe e javes eshte humbja e Kukesit ne shtepi dhe fitorja e kuqebluve ne nje fushe mjaft te veshtire. Skuadra e Armando Cungut duket se ka mbetur me pasoja nga suksesi ne Europe dhe tani po has veshtiresi per te kuptuar realitetin e futbollit ne vend. Tre gola te shenuar nga Vllaznia dhe vetem nje nga skuadra veriore qe ne javen e dyte merr humbjen e dyte duke komplikuar shume objektivin per te fituar titullin kampion. Gjithcka eshte vendosur ne pjesen e dyte kur jane shenuar edhe te katert golat. Fillimisht Vllaznia ka zhbllokuar rezultatin me ane te Busic dhe me pas kane barazuar lojtaret e Kukesit me ane te Prognit. Kukesi eshte hedhur i gjithi ne sulm per te shenuar golin e fitores por hapesirat qe jane lene pas jane shfrytezuar nga lojtaret e Vllaznise qe kane shenuar dy gola me ane te Krujes duke marre tre pike te cmuara ne transferten e veshtire kuksiane.


busy
komente