HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Besa – Teuta 2-2
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Shtator 2013 17:47   pdfShtypEmail

Teuta-Besa-3-2-rizvani-ne-pozicionBesa dhe Teuta kane barazuar ne nje ndeshje derbi mes tyre. Emocionuese dhe shume e luftuar ka qene ndeshja mes dy skuadrave qe e njohin mjaft mire njera tjetren. Ne qytetin e Kavajes, vendasit kane shenuar te paret me ane te Dites ne minuten e 12 dhe me pas kane dyfishuar me Sefes ne minuten e 56 ne pjesen e dyte. Dukej sikur Besa do te merrte nje fitore te madhe ne shtepi por Teuta ja ka dale te gjeje forca tek vetja dhe te ringrihet per te barazuar rezultatin. Dy gola te Tefik Osmanit me penallti por Besa ka patur shume kontestime per ate qe ka ndodhur. 11 metershin e pare mbrojtesi e ka realizuar ne minuten e 70 ndersa te barazimit ne minuten e 6 shtese. Mes shume polemikash ndeshja ka perfunduar 2-2 dhe te dy ekipet kane ndare nga nje pike.


busy
komente