HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Disiplina/ Kukesi humb ndeshjen ne tavoline
nga AlbaniaSoccer   E martë, 17 Shtator 2013 15:07   pdfShtypEmail

Vllaznia-Kukesi-1-0Incidentet ne ndeshjen Kukesi – Vllaznia kane denuar skuadren veriore. Per mosorganizimin e duhur dhe per shkak te sjelljeve antisportive, dhunes nga tifozet dhe mos mbarimin e ndeshjes, Komisioni Disiplines ka marre masa te ashpra. Kukesi ka humbur ndeshjen ne tavoline me rezultatin 0-3 dhe gjithashtu eshte denuar me zhvillimin e kater ndeshjeve jashte stadiumit te saj . Tani Kukesi ka te drejte te apeloje kete vendim por veshtire se mund te ndodhe dicka e tille pasi drejtuesit jane koshient per ate qe ka ndodhur.


busy
komente