HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Skandal/ Disiplina fal dhunen ne Lac
nga AlbaniaSoccer   E martë, 24 Shtator 2013 22:12   pdfShtypEmail

dhuna ne lac futbolliKomisioni Disiplines ka falur dhunen ne Lac. Ne ndeshjen qe luajti Laci me Bylisin pak dite me pare, presidentet e dy klubeve u perplasen me njeri tjetrin dhe lojtaret ballshit u dhunuan nga drejtuesit e Lacit. Delegati dhe vezhguesi i FSHF i ka pare te gjitha skenat por asgje nuk ka ndodhur. Komisioni Disiplines e ka falur Lacin pa marre asnje vendim per kete qe ka ndodhur ndersa pak dite me pare ka denuar me mbylljen e stadiumit dhe heqjen e tri pikeve Flamurtarit per nje ngjarje te afert. Disiplina pezullohet pese jave sulmuesi i Tiranes Komisioni i Disiplines ka denuar me pese jave pezullim sulmuesin e Tiranes. Vedran Gerc nuk do te luaj per skuadren bardheblu ne ndeshjet e ardhshme pasi nje xhest antisport bere prej tij ne Shkoder nuk eshte toleruar nga FSHF. Sulmuesi i Tiranes goditi lojtarin e Vllaznise Rajovic me grusht dhe sipas rregullores xheste te tilla nuk tolerohen nga Disiplina. Tirana ne ndeshjet e rradhes duhet te bej edhe pa te.


busy
komente