HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Shtyhet derbi kryeqytetit
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 28 Shtator 2013 15:17   pdfShtypEmail

DErbi tirona partizoniDerbi i shumepritur mes Partizanit dhe Tiranes do te luhet nje jave me vonese. Shkaku per kete spostim te dates eshte bere kerkesa e FSHF-se per te ruajtur tapetin e gjelber pasi ne daten 11 tetor, Shqiperia luan ndeshjen e fundit te eleminatoreve ne shtepi ndaj Zvicres. Partizani dhe Tirana jane bezdisur nga ky ndryshim por nuk kane se cfare te bejne tjeter vecse te pranojne verdiktin e kalendarit te ndryshuar nga FSHF. Derbi do te luhet ne daten 13 tetor, ne oren 20:00.


busy
komente