HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vllaznia/ Tifozet enderrojne titullin, lojtaret rrogat
nga AlbaniaSoccer   E diel, 29 Shtator 2013 22:01   pdfShtypEmail

Vllaznia-Laci-3-0-kuqeblute-festojne1-300x208Ne Shkoder tifozet pas tri fitoreve rradhazi kane nisur te enderrojne shume. Golat e kroatit Bushic, talenti i Krujes, shpejtesia e Hajdarit dhe eksperienca e Rajovic dhe Beqirit japin shprese. Me Vllaznine e ketij viti ne fushe po zbresin 7-8 futbolliste shkodrane e te gjithe tani jane te dashuruar me lojen qe ekipi ben. Por lojtaret shpresojne per nje zgjidhje nga bashkia dhe kane te tjera endrra. Prej muajsh nuk kane marre rrogen dhe situate per ta eshte emergjente. Drejtuesit dhe kryetari i Bashkise zoti Luka kane ndare premio pas cdo fitore por rrogat akoma.


busy
komente