HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Teuta/ Presidenca nis te mendoje per titullin
nga AlbaniaSoccer   E diel, 29 Shtator 2013 22:12   pdfShtypEmail

edmond hasanbelliuFitorja me Tiranen ka sjelle tri pike te tjere. Teuta tani ka bere muajin qe mban kryesimin e tabeles dhe tani ne Durres te gjithe kane oreks me shume nga cfare kishin ne fillim te kampionatit. Presidenti Edmond Hasanbelliu i ka kerkuar lojtareve dhe trajnerit te tregojne kujdes ne ndeshjet ne vazhdim pasi kjo skuader mund te fitoje titullin dhe i duhet maturi per ta provuar ate. Edhe trajneri Magani pas ndeshjes me Tiranen eshte shprehur mjaft i kenaqur per piket. “Nuk beme nje loje te mire ne pjesen e pare por me pas permiresuam me disa levizje qe beme. E kisha parashikuar qe Tirana do te na hapte pune pasi kane lojtare qe vrapojne shume. E rendesishme eshte qe i shfrytezuam si duhet rastet qe krijuam. Mendojme per ndeshjen me Lushnjen tani, nje takim shume i veshtire pasi do ta luajme jashte fushes tone”, deklaroi Magani.


busy
komente