HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Tetor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Refik Halili: Nevil Dede po shkaterron Tiranen
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 30 Shtator 2013 20:59   pdfShtypEmail

refik haliliRefik Halili ka dale hapur me akuza ne drejtimin e trajnerit te Tiranes Nevil Dede. Rezultatet negative qe skuadra bardheblu ka marre ndeshjet e fundit e kane bere sponsorin e Tiranes te akuzoje trajnerin. “Dede duhet te largohet nje ore e me pare. Ka pergjegjesi kryesore per ndertimin e nje skuadre te shkaterruar. Ka sjelle ne ekip mundesa dhe jo futbolliste kur e kishte shancin te ndertonte nje skuader te mire. Qendersulmuesi i Tiranes qe ka marre Dede ngjan me nje roje rrushi. Me vjen keq per tifozet dhe drejtorin Alimehmeti qe sduhet te rrije aty pasi nuk ka lidhje me ate pune qe i kane dhene te beje”, ka deklaruar Halili.


busy
komente