HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Kukesi -Partizani 0-1
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Tetor 2013 18:57   pdfShtypEmail

Kukesi-Partizani-ndeshje-miqesoreKa qene nje ndeshje luftarake, ajo e zhvilluar qytetin e Krujes, midis Kukesit- Partizanit. Te dy skuadrat u ballafaquan per te paren here ne historine tyre me njera tjetren. Skuadra e kuksiane ka qene vendase, ku per shkak te pezullimit prej kater ndeshjesh, detyrohet ti zhvilloje ndeshjet jashte fushes se saj. Ndeshja nis e shpejte. Kuksianet kerkojne te marrin frenat e lojes ne dore, por te kuqte tregohen te organizuar ne repartin e mbrojtjes. Duhet pranuar se pervec paraqitjes se mire te mbrotjes, nje figure te mire ka bere dhe portieri mik, Hoxha i cili ka shpetuar porten nga disa gola te sigurte. Formacioni kuksian ne minuten e 53' pretendoi per nje 11 metersh, per pengim brenda zone, por qe per gjyqtarin Jorgji gjithcka ishte e rregullt. Nuk kane munguar as kartonet e kuq ku u denua kuksiani Ervis Koci. Atehere kur pritej shenimi i golit te verioreve, te kuqte kalojne ne avantazh me ane te Thanes i cili arriti te shfrytezoje nje kros te sakte te dhene nga goditja e kendit e Hyshmerit. Goditja e tij ishte e sakte duke i dhuruar skuadres se tij nje tre pikesh te rendesishem. Per Partizanin kjo ishte fitorja e dyte ne Kruje.


busy
komente