HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Laci – Besa 1-0
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 02 Tetor 2013 22:06   pdfShtypEmail

Laci-Besa-1-1Laci ka marre nje trepikesh me vlere, pasi ne shtepi duke mundur Besen e vendit te fundit. Sfida e luajtur ne Lac eshte komaduar teresisht nga skuadra vendase. Ndeshja per gjate 90' eshte karakterizuar me raste te pastra per shenim nga skuadra kurbinasit qe kane shenuar vetem nje gol. Me gjithe trysnine formacioni i Nices ka mundur ti gezohet golit ne te ne 23 ' minute. Ka qene nje goditje mjeshtrore e shkodranit nga distanca 20 pothuajse ballore me porten, ka shtangurr portierin mik. Goli i Vucajjt ka qene i vetmi per kete ndeshje. Kjo fitore rikthen Lacit ne vendet e para te tabeles dhe rendon shume pozitat e Besen qe qendron e fundit me vetem nje pike te marre ne kampionat.


busy
komente