HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 08 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zyrtare/ Derbi do te luhet me 12 tetor
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 03 Tetor 2013 14:38   pdfShtypEmail

DErbi tirona partizoniFederata Shqiptare e Futbollit e ka bere zyrtare me ne fund daten e derbit te shumepritur. Partizani - Tirana do te luhet te shtunen tjeter, ne daten 12 tetor ne stadiumin kombetar Qemal Stafa ne oren 20:00. Partizani ka gjetur marreveshjen me FSHF te enjten pas shume polemikash gjate javes. Kjo ndeshje ishte caktuar te luhej ne daten 5, pastaj u shty per daten 13 dhe ne fund u vendos per mbremjen e 12 tetorit. Tifozet e dy klubeve kane nisur pergatitjet per kete ndeshje.


busy
komente