HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 09 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Vllaznia – Skenderbeu 1-3
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 03 Tetor 2013 21:56   pdfShtypEmail

Skenderbeu-Vllaznia-1-1-mediumEshte luajtur ne Loro Borici ndeshja Vllaznia – Skenderbeu. Nje atmofsere e jashtezakonshme, shume tifoze dhe shume ovacione kuqeblu por ne fund kane festuar kampionet me ata pak tifoz te ardhur nga Korca. Pero Pejic eshte heroi i takimit, ndersa kroati Bushic eshte njeriu i rasteve te humbura. Ndeshja ka qene shume e luftuar dhe Vllaznia ka luajtur me mire se Skenderbeu. Shtupina, Hajdari dhe Bushic kane humbur disa raste te pastra dhe ate qe se kane bere kuqeblute e kane realizuar dy here korcaret me ane te Pero Pejic. Avantazhi I dyfishte nga kampionet eshte ngushtuar nga nje gol i Arsen Hajdarit ne pjesen e dyte kur u duk se u rihap ndeshja. Vllaznia u hodh e gjitha ne sulm per te barazuar por Gjergji Muzaka arriti te shenonte golin e trete. Kuqeblute me pas kishin pak mundesi per te ndryshuar fatin e ketij takimi qe i dha kampioneve tre pike dhe vendin e pare bashke me Teuten ne klasifikim.


busy
komente