HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tirana/ Klubi rikonfirmon Deden
nga AlbaniaSoccer   E premte, 04 Tetor 2013 19:47   pdfShtypEmail

Nevil-Dede-kur-ishte-ndihnmesi-i-Muces-320x222Zerave per nje largim te mundshem te trainerit Nevil Dede i ka ardhur fundi. Klubi bardhelbu ka publikuar nje deklarate per shtyp per te sqaruar te gjithe. “Klubi i Futbollit Tirana, permes kesaj deklarate per shtyp, sqaron opinionin publik dhe ate sportiv se, mbeshtet dhe do te vazhdoje te mbeshtese projektin e perbashket te filluar me z. Nevil Dede. Klubi i Futbollit Tirana ka nenshkruar nje Kontrate pune me Z. Dede ne muajin Shkurt 2013, te rinovuar me pas ne Maj te po ketij viti dhe shprehim po te njejtin vullnet per respekimin dhe vazhdimesine e saj. Te gjitha lajmet e publikuara ne median e shkruar dhe ate vizive jane spekulime te pabaza, te paverteta; jane montatura mediatike dashakeqese ne dem te interesave dhe pozicionit te klubit tone. Klubi i Futbollit Tirana do te vazhdoje bashkepunimin me trajnerin e saj duke, besuar fuqimisht ne projektin e filluar tashme, ku Z. Dede eshte dhe do te jete arkitekti i Tiranes se ardhshme. Tregues i qarte i ketij vullneti eshte vijueshmeria normale e procesit stervitor nen drejimin e Trajnerit, Z. Dede. Tregues i qarte i ketij vullneti eshte qendrimi i mbajtur ne menyre konstante nga drejtuesit dhe partneret e Klubit, ku ne menyre kategorike jane mohuar spekulime te kesisoj natyre. Klubi i Futbollit Tirana eshte duke u pergatitur per ndeshjen e radhes te Kampionatit Kombetar te Kategorise Superiore, ku fokusi qendron ne arritjen e nje fitore kunder F.K. Partizanit. i gjithe stafi teknik dhe drejtues eshte i perqendruar drejt ketij objektivi lehtesisht te arritshem. Harmonia dhe kohezioni brenda grupit te lojtareve dhe stafit teknik eshte i palekundshem dhe nuk mund te cenohet nga hipoteza dhe trillime mediatike. Si perfundim, ftojme te gjithe sportdashesit e Tirones te perkrahin te shumte ne numert skuadren tone perpara dhe gjate derbit, duke besuar ne nje fitore historike javen e ardhshme”.


busy
komente