HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Flamurtari/ Dëmtohet Moçka, dërgohet në spital
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 05 Tetor 2013 13:31   pdfShtypEmail

shpetim_mockaNe minuten e 16-te te takimit Besa-Flamurtari eshte demtuar portieri i Flamurtarit Shpetim Mocka. Gjate nje aksioni sulmues te beses, Mocka u perplas me njerin prej lojtareve te Beses dhe u gjend ne toke duke tronditur te gjithe te pranishmit ne stadium. Stafi mjekesor i te dyja skuadrave si dhe stafi mjekesor i ndodhur ne Stadium i kane dhene ndihmen e pare portierit Vlonjat dhe pas disa minutash e kane transferuar me ambulance ne njerin prej qspitaleve te qytetit.

Mesohet nga kontaktet e para me stafin mjekesor se portieri Mocka eshte ne gjendje shendetesore te kenaqshme dhe jeta e tij nuk eshte ne rrezik.


busy
komente