HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Disiplina/ Mbyllen dyert e Loro Boricit per tifozet
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 09 Tetor 2013 16:40   pdfShtypEmail

loro borici pa tifozeVllaznia do te luaj dy ndeshjet e ardhshme pa tifoze. Ky eshte vendimi qe ka marre sot Komisioni i Disiplines prane Federates Shqiptare te Futbollit ne mbledhjen e tij te rradhes. Gjithçka ka ndodhur pas incidentit te krijuar me futbollistin e Skenderbeut Gjergj Muzaka pas shenimit te golit te trete per skuadren e tij. Ai ne vend qe te shkonte e te gezohej me tifozet korçare te pranishem ne stadium, ka festuar tek tifozet ultras te Vllaznise. Me pas ata kane reaguar duke hedhur ne fushe sende te forta dhe tani kuqeblute do te luajne te denuar dy ndeshje ne Loro Borici por pa pranine e tifozeve.


busy
komente