HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Derbi kryqytetit sfidon Shqiperi-Zvicer
nga AlbaniaSoccer   E premte, 11 Tetor 2013 17:38   pdfShtypEmail

DErbi tirona partizoniInteresimi per ndeshjen Shqiperi-Zvicer ka qene shume i madh por me i madh duket se eshte interesimi per nje tjeter ndeshje. Derbi i munguar per disa vite mes Partizanit dhe Tiranes ka sfiduar ndeshjen e kombetares. Shume bileta te shitura ne pak ore dhe shume kerkesa nga te dy tifozerite qe pritet te dhurojne spektakel ne shkallet e Qemal Stafes. Kombetarja e ka ndjere keto dite kete ndryshim pasi si rralle here para ndeshjeve te tilla, skuadra kuqezi nuk ka qene ne qender te vemendjes.


busy
komente