HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Partizani-Tirana 1-0
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 12 Tetor 2013 21:32   pdfShtypEmail

Partizani-Tirana 1-0Eshte rikthyer "derbi" i kryeqytetit ne nje atmosfere fantastike. Interesim i madh per nje ndeshje te kampionatit shqiptar ku dy skuadrat e kryeqytetit dhuruan nje takim me emocione te shoqeruar me intensitet dhe tension.

Skuadra e Partizanit e rikthyer pas 5 vjetesh ne Kategorine Superiore shfrytezoi nje gabim te portierit tiranes per te vendosur rezultatin perfundimtar 1-0, kur Ertan Demiri realizoi me koke pas krosit te ardhur nga nje goditje denimi nga krahu i djathte i sulmit te Partizanit.

Si Tirana dhe Partizani krijuan raste per shenim gjate ketij takimi. Lojtaret e Tiranes ne dy momente deçizive, nje ne pjesen e pare dhe nje ne pjesen e dyte kerkuan me institim qe gjyqtari Jemini tu akordonte ne favor dy penallti te cilat ishin te diskutueshme si raste.

Me kete fitore Partizani ngjitet ne vendin e trete ne klasifikim me nje pik me pak se dy kryesueset Skenderbeu dhe Teuta


busy
komente