HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Derbi Partizani-Tirana /Atmosfere fantastike ne “Qemal Stafa”
nga AlbaniaSoccer   E diel, 13 Tetor 2013 05:01   pdfShtypEmail

partizani-tirana_guerrils_tifozatGjate takimit “Derbi” te kryeqytetit midis dy rivaleve te vjetra, Partizani dhe Tirana eshte vene re nje atmosphere fantastike qe i ka munguar kampionatit Shqiptar per vite me rradhe. Secila tifozeri e ka mbeshtetur skuadren e vet ne menyre madheshtore, me banderola, thirrje, flamuj, tymuese e korreografi mbreselenese. Ata kane perkrahur gjate gjithe takimit skuadrat e tyre si “Guerrilasit” e Partizanit ashtu edhe “Fanatics” te Tiranes.

Montazh fotosh nga tifozerite "Fanatics" dhe "Guerrils"

Shume mbreselenese ajo qe u pa ne shkallet e Stadiumit ‘Qemal Stafa” sot duke shpresuar qe momente te till ate shohim sa me shume ne takimet e Superliges se Shqiperise


busy
komente