HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Skenderbeu – Teuta 1-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 19 Tetor 2013 21:51   pdfShtypEmail

teuta skenderbeuSfida e skuadrave kryesuese e luajtur ne Korce ka perfunduar ne barazim. Teuta ka te drejte te ndihet e fituar pasi ka luajtur me 10 lojtare per afro 75 minuta. Skenderbeu i Joses ka bere nje pjese te pare te shemtuar dhe nje super pjese te dyte me raste te shumta te humbura para portes. Golashenuesi i kampionatit Daniel Xhafaj ka shenuar serish dhe kaq i ka mjaftuar durrsakeve per te zhbllokuar rezultatin. Feste per tifozet e Teutes dhe heshtje per korcaret e shumte ne stadium. Ne pjesen e dyte, kampionet kane shtuar presionin dhe kane goditur shtyllen me Muzaken, kane shenuar dy here dy gola te cilesuar te parregullt nga anesori dhe ne fund kane barazuar me Mario Morinen. Fati i ka mohuar fitoren Skenderbeut dhe ka ndihmuar Teuten qe me shpirt neper dhembe kane rezistuar deri ne fund dhe kane marre nje pike te cmuar ne transferte.


busy
komente