HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Xhafaj-Bushic, rivaliteti per Kepucen e Arte
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 21 Tetor 2013 22:53   pdfShtypEmail

Kepuca-e-arte-fotoDaniel Xhafaj kunder Tomislav Bushic, ky eshte dueli per Kepucen e Arte. Sulmuesi i Teutes ka shenuar 7 gola ndersa ai i Vllaznise 6. Te dy keta lojtare kane gjetur rrugen drejt portes rregullisht dhe jane dy kandidaturat kryesore per te fituar trofeun e shenuesit me te mire. Ne listen e shenuesve me te mire mungojne emrat e Pero Pejic dhe Popovic te dy sulmues qe po kalojne nje moment te veshtire kete sezon. Xhafaj dhe Bushic jane dy sulmuesit me formen me te mire dhe te gjithe mbrojtesit i tremben tani.


busy
komente