HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Disiplina/ Gjoba per Skenderbeun dhe Teuten
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 23 Tetor 2013 18:49   pdfShtypEmail

komisioni i disiplinesSjellja jo korrekte e tifozeve te Skenderbeut dhe Teutes ne ndeshjen qe keto dy ekipe luajten disa dite me pare, i ka sjelle gjoba te dy klubeve. Komisioni i Disiplines i ka faturuar nga nje penalitet te skuadrave qe kryesojne kampionatin. Gjate ndeshjes gjyqtari kryesor i kerkoi dy kapiteneve te qetesonin tifozet qe leshonin nje korr sharjes por kjo gje nuk ishte e mundur. Disiplina i ka vendosur te dy klubeve nga 500 mije leke duke dashur ti disiplinoje tifozet per ndeshjet e ardhshme.


busy
komente