HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Xhemal Mustedanagic: Shqiperia ka te ardhme ne futboll
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 23 Tetor 2013 18:54   pdfShtypEmail

xhemal mustadanovicTrajneri i Shqiperise U17, Xhemal Mustedanagic pas ndeshjes kualifikuese ka folur duke uruar lojtaret e tij per kete sukses historik. “Shqiperia ka lojtare te talentuar. Falenderoj djemte qe dhane me te miren edhe pse ishin te lodhur. Kishim gjashte mungesa titullaresh dhe serish ja dolem. Keta djem treguan se si mund te luash me shpirt per kombetaren tende. Shqiperia do te kete te ardhme mjaft te suksesshme ne futboll. Kete ua them me siguri pasi e shoh se cfare talentesh por rriten. Do provojme te bejme me te miren ne “Elite Raund” por aty eshte shume me e veshtire”, ka thene pas ndeshjes trajneri i Shqiperise U17, Xhemal Mustedanagic.


busy
komente