HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Teuta – Laci 2-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 26 Tetor 2013 15:23   pdfShtypEmail

Teuta laciTeuta ka bere me shume veshtiresi detyren ne shtepi. Djemte e detit te rikthyer ne Durres pas shume muajsh larg, kane marre nje fitore me mjaft vuajtje perballe Lacit, nje skuader e cila ka rezistuar per 87 minuta. Nje gol i kosovarit Murriqi I ka dhene djemve te Maganit tre piket qe i mbajne serish ne krye te tabeles se klasifikimit. Nje super takim emocionues ka qene ai qe u luajt ne Niko Dovana, ku per hir te se vertetes munguan tifozet e shumte. Golit te Mancakut te shenuar ne pjesen e pare i eshte kunderpergjigjur Veliaj qe i ka shenuar ish skuadres se tij. Pergjate minutave ne pjesen e dyte Teuta ka provuar me cdo menyre te shenoj por e ka patur mjaft te veshtire. Eshte dashur te vinte minuta e 87 qe topin e goditur me mjaft force nga prane vijes fatale Murriqi ta shenderronte ne gol. Tre pike per Teuten dhe serish ne krye te kampionatit.


busy
komente