HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Partizani - Vllaznia 0-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 26 Tetor 2013 19:13   pdfShtypEmail

partizani vllazniaPartizani eshte thyer ne shtepi. Vllaznia ja ka dale te marre tre piket e cmuara ne transferte dhe te katapultohet menjehere ne vendin e dyte te tables bashke me Skenderbeun qe ka nje ndeshje me pak. Kuqeblute kane thyer Partizanin ne Qemal Stafa fale nje goli te realizuar nga Ndricim Shtupina ne fillimin e pjeses se dyte. Te kuqte jane zgjuar nga gjumi pasi e kane pare veten ne disavantazh dhe kane provuar me te githa menyrat te gjejne barazimin. Vujadinovic dhe mbrojtja kuqeblu nuk jane thyer deri ne fund duke permbushur me sukses misionin tre pikesh.


busy
komente