HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ernest Gjoka: Fitore e veshtire, por e merituar
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Tetor 2013 17:46   pdfShtypEmail

ernest-gjoka-thumbTrajneri i Flamurtarit Ernest Gjoka ishte shume i kenaqur pas ndeshjes per fitoren e skuadres se tij, pasi ekipit vlonjat i duhej qe te permbyste disavantazhin. "Na duhej shume kjo fitore dhe me shume mund ja arritem. Ishte nje ndeshje shume e veshtire per ne,por dhe e bukur ku ne kthyem rezultatin ne avantazhin tone,pasi mbas nje gabimi te mbrojtjes tone u gjenden ne disavantazh. Shpresoj qe te vazhdojme me kete ritem,pasi ju e dini si na kane demtuar. Kukesi ka nje ekip shume cilesor me lojtare shume te mire, por sot shpirti i grupit i lojtareve tane triumfoi", theksoi Gjoka pas perfundimit te takimit.


busy
komente