HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ FSHF i mbyll deren Tiranes, Jashanica i rregullt
nga AlbaniaSoccer   E martë, 29 Tetor 2013 22:51   pdfShtypEmail

Bajram JashanicaLojtari i Beses, Bajram Jashanica sipas FSHF-se eshte federuar ne rregull. Drejtuesit e Tiranes kerkuan qe ndeshja e humbur ne Kavaje ti jepej ne tavoline por FSHF ka reaguar menjehere duke i treguar bardhebluve se lojtari eshte regjistruar brenda te gjithe afateve. Ne faqen zyrtare te Federates Shqipare te Futbollit, rezulton se Bajram Jashanica eshte huazuar pikerisht me date 2 Shtator nga Skenderbeu te Besa, pjese e se ciles eshte edhe sot. Eshte pikerisht ky fakt qe hedh poshte pretendimet e bardhebluve per thyerje te rregulllave te FSHF-se, pasi ligjerisht, lojtari ne fjale eshte pjese e klubit kavajas, edhe pse i huazuar nga Skenderbeu, brenda afateve te percaktuara nga rregullorja e institucionit te futbollit. Tirana nuk heq dore nga pretendimi dhe pret qe kete ceshtje ta marre ne shqyrtim Komisioni i Disiplines.


busy
komente