HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Tirana – Flamurtari 0-2
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 02 Nentor 2013 17:49   pdfShtypEmail

Tirana-Flamurtari okkkkkFlamurtari ka fituar ne Tirane me nje rezultat te paster 0-2 fale heroit Hair Zeqiri ne nje super forme. Bardheblute jane dorezuar per te pesuar nje tjeter humbje dhe tani jane nje hap larg fundit. Ne pjesen e pare, Tirana ka humbur shume raste te pastra shenimi por dhe vlonjatet kane patur mundesine e tyre. Ate qe se beri skuadra nga kryeqyteti e realizon Flamurtari. Peposhi shkakton nje penallti te cilin e shenon Zeqiri ne minuten e 53’. Tirana perpiqet shume te gjej barazimin por ne sulm skuadra e trajnerit Gallo nuk ka qetesine e duhur. Flamurtari ngel me nje lojtar me pak pas largimit te Lenes me karton te kuq por serish bardheblute nuk e kthejne dot rezultatin ne favorin e tyre. Flamurtari perfiton nga hapesirat qe le Tirana dhe arrin te dyfishoj rezultatin per ta fituar ndeshjen me shifrat 0-2, serish me ane te Zeqirit ne minuten e 83’ Tre pike ne transferte qe jane te arta ne luften per mbijetese.


busy
komente