HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Laci – Kukesi 1-2
nga AlbaniaSoccer   E diel, 03 Nentor 2013 17:15   pdfShtypEmail

Laci KukesiKukesi ka rigjetur veten ne Lac. Cikalleshi dhe Allmuca kane permbysur kurbinasit. Nje 11-metersh ne minuten e peste shtese i ka dhene Kukesit fitoren e deshiruar ne fushen e veshtire te Lacit. Golin e shenuar nga Tanushi ne minuten e 58’ per vendasit e kane zhvleresuar golat e Cikalleshit ne minuten e 79’ dhe te Allmuces ne minuten e 95’. Kukesi me ne fund eshte rikthyer. Kriza e gjate e rezultateve tani eshte lene pas dhe skuadra e Shensojit premton te jete nje nga ekipet qe mund te synoje shume shpejt vendet e para ne klasifikim. Laci humbi nje ndeshje qe duhet ta kishte fituar por mungesat e shumta per shkak demtimesh kane prishur planet e Stavri Nices.


busy
komente