HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 13 Qershor 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Emanuel Egbo: Me qan zemra qe nuk morrem tre piket
nga AlbaniaSoccer   E diel, 03 Nentor 2013 18:59   pdfShtypEmail

Trajneri i Bylisit, Emanuel Egbo e vleresoi ndeshjen e luajtuar nga skuadra e tij dhe si kundershtarin, por gjithashtu u ndie shume I zhgenjyer qe skuadra e tij nuk arriti te merrte tre piket ne takimin ndaj Vllaznise. “Eshte kenaqesi te luash ne Shkoder sepse eshte nje publik dhe nje ekip ekzemplar. Sa per ndeshjen, mund te them se duhej evituar ai gol qe pesuam..Perqendrimi duhet mbajtur deri ne fund. Neve na ndodh qe sapo shenojme na kap euforia.vetem me ane te punes mund te permiresohemi ne difektet tona. Sot me qan zemra qe nuk moren 3 piket pas atij golit pektakolar te Kulit. Ne stervitje do te mundoemi te permiresojme finaliziin. Stafi teknik ben punen e vet por lujtari duhet te jape ne fushe ate qe kane brenda, Per ne cdo ndeshje eshte njelloj nuk ka diferenca midis kundershtareve tane. Nese ne dalim ne lojen tone, nuk ka ekip te patyeshem. Me kete bindje do te pergatitemi per ndeshjen kunder Skenderbeut”, u shpreh Egbo pas barazimit qe Bylis arriti ne Shkoder ndaj Vllaznise.


busy
komente