HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Fiton Partizani, ndalen Teuta e Skenderbeu
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Nentor 2013 17:29   pdfShtypEmail

partizani festePartizani ka bere rezultatin me te bukur te javes. Nje super ndeshje nga te kuqte i ka dhene fund krizes tre javore ku Partizani kishte marre vetem humbje. Teuta eshte ndalur ne kryeqytet dhe per ti dhene nje shuplake te forte pretendenteve per titull ka menduar Julian Malo. Tre golat e shenuar nga sulmuesi i kane dhene te kuqve fitoren e rendesishme qe ka gezuar tifozet. Te tre golat jane shenuar ne pjesen e dyte dhe kaq ka mjaftuar per te ulur me kembe ne toke pretendentet nga Durresi qe mesa duket i kishin marre lehte te kuqte. Per kronologji, Malo shenoi ne minutat 70′, 77′, 93′ ne fitoren e madhe qe Partizani mori ne Qemal Stafa.

Ne ndeshjen tjeter mes Bylisit dhe SKenderbeut luajtur ne Ballsh, kane fituar vendasit. Kampionet nuk kane shmangur dot humbjen duke mos e thyer mallkimin. Skenderbeu nuk ka fituar kurre ne Ballsh dhe serish ne perballjen e rradhes keshtu ka ndodhur. Julian Gerxho ka thyer Orges Shehin me nje goditje standarte te ekzekutuar mjeshterisht prej tij ne pjesen e dyte. Skenderbeu eshte mundur te kunderpergjigjet por nuk ka patur force ta bej nje gje te tille. Bylis ka patur edhe raste te tjera per shenim me ane te Izucukut, Metos dhe Kulit por deri ne fund ndeshja nuk ka ndryshuar rezultat.

 

Ne takimin e luajtur e Kruje, Kastrioti eshte mundur nga Laci me rezultatin 0-2 dhe golat jane shenuar nga Brkic dhe Vucaj.

 

KASTRIOTI – LACI 0-2

Golat: Brkic 30′, Vucaj 90′

Gjyqtare: B.Pashaj, E.Barushi, R.Preca

 

PARTIZANI – TEUTA 3-0

Golat: Malo 70′, 77′, 93′

Gjyqtare: K.Meta, R.Cokaj, G.Koka

 

BYLIS – SKENDERBEU 1-0

Golat: Gerxho 52′

Gjyqtare: E.Jorgji, D.Rexha, A.Mahmuti


busy
komente