HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Gugash Magani: Na mungoi shpirti gares.
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Nentor 2013 17:40   pdfShtypEmail

gugash maganiTrajneri i Teutes Gugash Magani ishte shume i pakenaqur nga loja e skuadres se tij, por vleresoi lojen dhe shpirtin luftarak qe treguan lojtaret e Partizanit. “Nuk treguam asnje nga vlerat tona.edhe po te barazonim nuk do isha i kenaqur sepse nuk e merituam. Une besoj se ka dicka qe nuk shkon me skuadren sepse edhe here te tjera jemi gjendur ne dizavantazh por kemi arritur te permbysim rezultatin. Besoj se na mungoj shpirti i gares dhe nuk vrapuam fare ne fushen e lojes. Partizani dha e shume ne fushe dhe ne fund e meritoi plotesisht kete fitore. Mund te them qe na duhet nje analize e thelle dhe secili duhet te kuptojne gabimet e veta. Une besoj se nje apo disa lojtare nuk behen lider me 5-6 ndeshje. Lider eshte ai qe jep gjithmone maksimumin per ekipin dhe sakrifikohet me teper se lojtaret e tjere per te miren e kolektivit”, theksoi Magani pas humbjes me Partizanin.


busy
komente