HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Mbyllet faza e pare, Skenderbeu ne krye
nga AlbaniaSoccer   E diel, 10 Nentor 2013 20:28   pdfShtypEmail

Skenderbeu gollllEshte luajtur java e XI per Kategorine Superiore dhe bashke me te eshte mbyllur faza e pare e kampionatit. Gjate kesaj faze nuk kane munguar surprizat me rezultate te paparashikueshme. Skenderbeu serish ka mundur te konfirmohet si skuadra qe te gjithe duhet te mundin nderkohe qe Teuta eshte bere pas 11 javeve rivalja kryesore e kampioneve. Spikat gjithashtu ecuria jo e mire e Kukesit qe pritej te bente shume me mire kete sezon nderkohe qe duket te jete e thelle kriza e Tiranes qe pas fazes se pare ndodhet ne vendin e fundit te tabeles duke rrezikuar renien. Gjate 11 javeve te para Xhafaj, Pejic dhe Bushic spikaten si shenuesit me te mire dhe gara per “Kepucen e Arte” duket se do te behet mes tyre. Kampionati do te nderpritet per gati dy jave per ti lene vendin ndeshjes miqesore qe kombetarja do te luaj ne Turqi me Bjellorusine.


busy
komente