HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Disiplina/ Gjoba per Partizanin dhe Flamurtarin
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 13 Nentor 2013 22:41   pdfShtypEmail

tifozet e flamurtaritKomisioni i Disiplines ka vendosur te gjobise Partizanin dhe Flamurtarin. Sjelljet jo korrekte nga tifozerite vendase kane sjelle keto gjoba. Te kuqte do te paguajne 300 mije leke ndersa vlonjatet 500 mije leke. Tifozerite e dy klubeve kane perdorur fjalor te shemtuar ne stadium dhe kjo eshte arsyeja pse FSHF ka vendosur te gjobise klubet, ne menyre qe dy tifozerite te disiplinohen.


busy
komente