HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Miqesore/ Dinamo-Kastrioti 0-3
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 16 Nentor 2013 20:22   pdfShtypEmail

DinamoKastrioti ka fituar me rezultatin e paster 3-0 miqesoren ndaj Dinamos. Kiço Mile ne takimin e pare te tij si trajner i Kastriotit ka arritur te udheheqi skuadren Krutane drejt fitores ne pjesen e dyte kur dy golat e Abazit dhe ai i Pemes vulosen fitoren per Kastriotin ne debutimin e Miles. Dhe pse një ndeshje miqësore, trajnerët respektivë e kishin vlerësuar ndeshjen,pasi javën e ardhëshme, skuadrat e tyre do të ndeshen për kampionat, madje në transferta të vështira, krutanët do të jenë mysafirë në kryeqytet ndaj Partizanit dhe Dinamo ndaj Apolonisë në Fier, ndaj kryesuesve të kampionatit të Kategorisë së parë


busy
komente