HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Teuta/ Mberrin ne Durres italiani Sorrentino
nga AlbaniaSoccer   E diel, 17 Nentor 2013 20:36   pdfShtypEmail

Roberto SorrentinoItaliani Sorrentino ka mberritur ne Durres. Te dielen ka qene ne stadiumin “Niko Dovana” ku ka pare ambientet qe skuadra perdor per tu stervitur. Ai gjithashtu eshte takuar me drejtuesit e klubit me te cilet ka biseduar per menyren e punes dhe cfare duhet bere ne vazhdim. Sorrentino i ka zene vendin Gugash Maganit i cili u shkarkua nga detyra per shkak te rezultateve jo te mira ne fundin e fazes se pare. Sorrentino pritet te sjelle nje fryme te re pune ne Durres dhe te jete pjese e nje projekti modern qe ka ne plan presidenti Edmond Hasanbelliu. Te henen italiani do te prezantohet perpara skuadres dhe mediave per te thene fjalen e tij te pare si trainer i Teutes.


busy
komente