HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Teuta/ Nje kompani zviceriane aksionere ne Durres
nga AlbaniaSoccer   E martë, 19 Nentor 2013 15:48   pdfShtypEmail

Stadiumi Niko DovanaMenjehere pasi eshte prezantuar trajneri Sorrentino, Teuta ka bere edhe disa veprime ligjore qe kane sjelle zyrtarisht nje aksioner te ri vec presidenit Hasanbelli. Kompania zvicerane “Gea Sport”, ka marre te henen 50% te aksioneve te klubit te Teutes. Lajmin e konfirmoi vete presidenti Edmond Hasanbelliu, i cili tregoi edhe planin qe ka me kete kompani ne afrimin e futbollisteve vendes dhe te huaj te Teuta. Kjo kompani mundesoi afrimin e trajnerit Italian dhe pritet te sjelle disa futbolliste brazilian per tu provuar. Gjithashtu pjese e ketij plani pritet te jete edhe nje rikonstruksion i plote i stadiumit “Niko Dovana”.


busy
komente