HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Partizani – Kastrioti 1-0
nga AlbaniaSoccer   E diel, 24 Nentor 2013 16:10   pdfShtypEmail

partizani kastriotiPartizani ka arritur te marre nje tjeter fitore ne shtepi perballe tifozeve qe e kane perkrahur kete skuader edhe nen reshjet e pandalura te shiut. Te kuqte i jane faluar serish kembeve te arta te Julian Malos qe ka mundur ti jape sukesin e deshiruar te kuqve. Ne minuten e 14 sulmuesi ka derguar sakte topin ne porte nga pika e bardhe e penalltise duke mposhtur Ilion Liken. Ne minutat pas ketij momenti, Partizani eshte terhequr ne mbrojtje per te lene Kastriotin te luaj. Terreni I renduar nga shirat e shumte ja ka lehtesuar te kuqve punen. Deri ne fund te ndeshjes, pavarsisht perpjekjeve qe kane bere krutanet, rezultati nuk ka ndryshuar. Partizani ka marre tre pike te arta duke barazuar Teuten e vendit te dyte ne tabele dhe tani e shohin veten shume prane kreut te tabeles.


busy
komente