HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Kupa e Pavarsise mbledh “Shqiperine Etnike”
nga AlbaniaSoccer   E martë, 26 Nentor 2013 00:06   pdfShtypEmail

flamurtari feste goliAshtu sic e do tradita, ne daten 28 nentor, ne Vlore futbolli do te festoj diten e “Pavarsise” me nje turne miqesore. Kater skuadra do te marrin pjese. Flamurtari si skuadra pritese, Laci si fituesja e Kupes se Shqiperise, Prishtina si kampionia e Kosoves dhe Otranto si skuadra e shqiptare e Ulqinit ne Malin e Zi. Ndeshjet do te zhvillohen ne stadiumin “Flamurtari” dhe FSHF si organizatore e ketij turneu ka menduar ta hape dyert falas per tifozet qe do duan ta ndjekin nga afer. Turneu bashke me nje ceremoni festive pritet te nise ne oren 12:00.


busy
komente