HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Levizjet/ Tirana zbulon dy perforcimet e janarit
nga AlbaniaSoccer   E martë, 26 Nentor 2013 22:39   pdfShtypEmail

dilaver dukaaaaaTirana ben gati dy perforcime te medha per muajin janar. Drejtuesit kane punuar dhe kane nisur bisedimet me dy futbolliste cilesore. Kamerunasi Boya dhe shqiptari Dilaver Duka jane ne planet e bardhebluve. Bisedimet kane nisur dhe te dy lojtaret pritet te jene pjese e Tiranes. Kamerunasi e ka me te thjeshte ndersa shqiptari Duka duhet te prese per te pare nese nuk do ta kaloj proven tek skuadra e Atletiko Madrid. Nese nuk e kalon mund te huazohet per gjashte muaj tek Tirana. Kete bejne te ditur drejtuesit e klubit bardheblu qe synon ta kaloj krizen e rezultateve qe i mban te fundit ne tabele prej dy javesh.


busy
komente