HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 25 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Fatmir Caca: Cdo ndeshje eshte si finale
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 28 Nentor 2013 02:29   pdfShtypEmail

Ndeshja Kastrioti – Bylis, konsiderohet si nje nga ndeshjet me interesante te javes se 12-te. Dy humbjet e pesuara rrradhazi kane renduar disi situaten tek kampi krutan, te cilet  ne ndeshjen ndaj ballashioteve kerkojne me cdo kush  marrjen e tre pikeve. “Do te jete nje ndeshje qe do te luftojme te marrim tre piket. Nuk ka rruge tjeter per ne, pasi ne te kunderten,  rrezikojme daljen nga kategoria. Si ndeshja ndaj Bylis ashtu dhe ndeshjet e tjera do ti konsiderojme si ndeshje finale“, u shpreh kapiteni i Kastriotit, 27 vjecari, Fatmir Caca. Ne ndeshjen  e kesaj jave formacioni krutan, do te jete i plote. Pritet qe shkallet e stadiumit te  jene me shume sportdashes.  Statistikat e viteve te fundit flasin per nje superioritet te skuadres krutane, te cilet ne pese ndeshjet e fundit kane fituar tre , barazuar nje dhe humbur nje.


busy
komente