HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lushnja/ Skuadra me mungesa ndaj Tiranes
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 28 Nentor 2013 02:48   pdfShtypEmail

lushnja- kukesiLushnjaret do te kene tre mungesa te rendesishme ne ndeshjen e se shtunes ndaj Tiranes. Behet fjale per Celen (kapiten),  Cimilin (te demtuar)  dhe  Byzhyti  (tre te verdha). Per ndeshjen me Tiranen, mungesat konsiderohen mjaft te rendesishme. Marrja e tre pikeve eshte objektiv kryesor per skuadren lushnjare qe ka tre jave qe nuk e njeh shijen e fitores. Keto mungesa nuk e ndihmojne aspak skuadren, qe shto dhe kalendarin e ndeshjeve  ne vazhdim i rezervon debutuesve te Superliges, takime “ferri”. Ne ndeshjen  e kontrollit  te zhvilluar te merkuren pasdite ne stadiumin e qytetit, ne vendin e fantazistit Cela u pa te aktivizohej malazezi Tiedorovic. Ka shume te ngjare dhe sic mesojme dhe nga burimet prane klubit lushnjar, qe malazezi do te filloj takimin nga minuta e pare. Ndeshja ndaj bardhebluve ka te ngjare te percillet nga me shume se 5000 sportdashes lushnjare. Stadiumi “Roza Haxhiu” i ketij qyteti eshte nder ambjentet qe ka shikueshmerine me te larte ne vend. 


busy
komente