HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Elton Mucollari: Jemi te mobilizuar per te fituar
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Nentor 2013 00:13   pdfShtypEmail

mucollari kastrioti thumbNe ndeshjen e kontrollit qe skuadra e Kastriotit zhvilloi ne pergatitjet e fundit perpara takimit me Bylis, trajneri Mile aplikoi variantin taktik 4-4-2, format me te cilin pritet te luaje edhe ne ndeshjen ndaj Ballshioteve. Per Kastriotin, pritet te aktivizohet edhe mesfushori Elton Mucollari i cili ka shume mundesi qe do te aktivizohet pa masken mbrojtese qe mbante ne fytyre pas demtimit qe pesoi disa jave me pare. “ Nuk ka me skuadra te medha apo te vogla, te gjithe jane te barabarte.  Ndeshja ndaj ballshioteve eshte mjaft e rendesishme si per ne ashtu edhe per miqte. Marrja e fitores eshte objektivi kryesor per ne. Cdo rezultat tjeter kompromenton dukshem ecurine e skuadres ne kete kampionat”  eshte shprehur mesfushori Elton Mucollari qe ndeshjen e kontrollit ka lujtur pa masken mbrojtese.


busy
komente