HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Artan Bano: Fitore me shume vlera per skuadren
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Nentor 2013 16:39   pdfShtypEmail

artan banoLushnja arriti te marri nje trepikesh me shume vlera duke mundur Tiranen. “Ishte nje fitore qe vlen gjashte pik, pasi mundem nje kundershtar direkt”, u shpreh trajneri Bano pas ndeshjes.

“E kishim mendjen tek piket dhe jo tek loja..Me golin e shenuar prej tyre (Tiranes) u veshtiresua edhe loja duke marre parasysh edhe kartonin e kuq. Ne u detyruam te luajme me 5 mbrojtes dhe te kundersulmojme pasi nuk kemi kontigjentin e duhur. Kjo na e veshtiresoi edhe administratimin e lojes kur ishim ne avantazh 2-0. Dalja e Bakiasit nga loja me karton te kuq e nderlikoi gjendjen e ekipit ne loje. Kemi veshtiresi se na mungon eksperienca edhe na duhet te fitojme, prandaj e rendesishme eshte 3 pikeshi. Ky eshtenje kampionat shume i veshtire dhe na duhet te marrim pike ne cdo ndeshje. Lushnja eshte nje ekip Bashkie dhe nuk mbrohet nga askush.”, perfundoi prononcimin e tij pas ndeshjes, trajneri i Lushnjes Artan Bano.


busy
komente