HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Teuta – Besa 0-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Nentor 2013 19:59   pdfShtypEmail

besa soloTeuta eshte thyer ne shtepi. Nje penallti e humbur nga Osmani dhe nje gol i shenuar nga Berisha kane vendosur rezultatin final 0-1 per kete takim. Nje humbje e merituar per Teuten qe pas largimit te Gugash Maganit ka humbur identitetin. Skuadra me ardhjen e trajnerit Italian Sorrentino eshte shperfytyruar dhe tani nuk di me te bej asgje perpara portes. Besa ndryshe nga durrsaket eshte sjelle ne fushe si nje skuader me pretendime duke luajtur mjaft mire futboll. Goli i Bernard Berishes, spektakolar per nga menyra e ekzekutimit i ka dhene tre piket kavajsve qe tani shohin me mjaft pretendime per me lart duke kuptuar se mund te pretendojne mbijetesen. Teuta duhet te korrigjohet shume shpejt pasi me kete ritem, lufta per titullin duket te jete nje mision i pamundur.


busy
komente